Kitap Canavarı

Kitap okuyorum o halde varım.

Günahkar – Pamela Clare (McKinnon’s Rangers, #2)

5/5

Pamela Clare çok iyi bir yazar benim gözümde. Sadece tarihi romanları değil, romantic suspense romanları da gayet iyi. Onları da bir ara paylaşıp tanıtırım size ama öncelikle Teslimiyet’in ardından gelen Günahkar’dan bahsetmek istiyorum. İlk romanına bayılmıştım, karakterleri çok iyiydi. Zaten İskoç savaşçılar oldukları için istemeseniz de etkilenirsiniz onlardan değil mi? (A ye!) O yüzden bu kitabın da hoşuma gideceğini biliyordum. İlkinden daha fazla hoşlanmış olsam da bu da onun kadar iyi diyebiliriz.

Burada karakterimiz Morgan. Iain ayrılıp gittiği için komuta onda ve diğer kardeş Connor da hala savaşıyor. Morgan Fransızların eline düşüyor ve orada güzeller güzeli Amelia’dan hoşlanmaya başlıyor. Ama orada bulunma nedeni casusluk yapmak ve böyle bir ilişki işleri bozabilir. Bu yüzden de kendini ondan uzak tutmaya çalışıyor ama tabi ki başaramıyor. Ve evlenmek zorunda kalıyorlar, zorunda kalıyorlar da sanki hiçbiri istemiyormuş gibi bir hava vermeyeyim. Sadece ani bir emirle oluyor. Ve oradan sonrasında Morgan kendini tehlikede buluyor, bu sefer İngilizler onu hıyanetle suçluyor. Amelia yardım etmeye çalışıyor ve kitap finale doğru ilerliyor.

Sonu ben en sevdiğim tarzda bitmiş. Bir süre sonrasını gösteriyor; Morgan en sonunda affediliyor, Iain ve Annie’nin yanında yaşıyorlar ve tabi ki bebekler var. Iain’in oğlu da ilk kitapta güzel bir finaldi, Morgan’ın da ikiz oğulları oluyor ve romantik bir bitiş yapıyor.

Connor’un son kitabıyla savaş bitebilir diye düşünüyordum ama bitmeyedebilir çünkü yazar yan karakter (ve benim pek sevmeyip biraz abaza bulduğum, ama huyu bir nebze iyi olan) William’ın hikayesini yazacakmış. Bu karakterlerle bir süre daha haşır neşir olacağız gibi gözüküyor.

Reklamlar

Single Post Navigation

Yorum yapmak istiyorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: